تمیز کردن توری پنجره

تمیز کردن توری پنجره خصوصا در شهرهایی که هوای آلوده ای دارند امری اجتناب ناپذیر است زیرا این توری ها به مرور و به دلیل قرار گرفتن در معرض گرد و خاک و آلودگی هوا، کثیف و سیاه می شوند. برای تمیز کردن توری پنجره راه های مختلفی وجود دارد و شما می توانید با توجه به نوع و جنس توری و میزان آلودگی که جذب توری پنجره شده است، مناسب ترین راه را انتخاب کنید.

برای مثال می توانید برای تمیز کردن توری پنجره ها بدون جدا کردن آن ها از بخارشو و یا حتی جاروبرقی (با توجه به جنس توری و اطمینان از خراب نشدن آن) استفاده کنید. اما به هر حال هر نوع توری را باید حداقل یک بار در سال به طور کامل از پنجره جدا کرده و با آب گرم  و مواد شوینده به صورت کامل تمیز کنید. نحوه جدا کردن توری از پنجره و روش صحیح شستن آن نیز بستگی به نوع توری دارد.

تمیز کردن توری پنجره

همچنین بخوانید: آموزش نصب توری پنجره

نحوه ی تمیز کردن توری پنجره پلیسه ای

توری های پلیسه ای از کاربردی ترین انواع توری هایی هستند که برای جلوگیری از نفوذ حشرات مورد استفاده قرار می گیرند. هرچند اغلب این نوع توری ها از موادی تهیه می شوند که کم ترین میزان گرد و غبار را به خود جذب می کنند اما این توری ها را هم باید یک بار در سال از پنجره جدا کرده و با آب و مواد شوینده مناسب تمیز کنید.

توری های پلیسه ای در دو نوع تک فریم و دو فریم وجود دارند و برای جدا کردن و تمیز کردن هر نوع از آن ها باید شیوه مناسبی را رعایت کرد تا کوچک ترین آسیبی به توری و پنجره وارد نشود.

نحوه ی تمیز کردن توری پنجره

برای مشاهده قیمت و خرید انواع توری پلیسه در کرج با ما تماس بگیرید. 02146893471

نحوه ی تمیز کردن توری پنجره پلیسه ای تک فریم

توری های پلیسه ای تک فرم دارای قابی هستند که با پیچ به قاب پنجره متصل می شود. به همین دلیل زمانی که بخواهید این توری ها را تمیز کنید باید توری پلیسه ای و فریم آن را از پنجره جدا کنید. یعنی باید پیچ ها را باز کرده و قاب توری را خارج کنید و بعد از شستن توری دوباره توری پلیسه و قابش را به پنجره پیچ کنید.

بعد از این که پیچ ها را باز کرده و قاب توری پلیسه ای را جدا کردید ابتدا با دستمالی تمیز گرد و خاک ها و آلودگی های سطحی را از روی توری پاک کنید و سپس ماده شوینده ای را با استفاده از مسواک به آرامی روی توری کشیده و با فشار آب تمامی سوراخ های توری را کاملا تمیز کنید.

بهترین روش نظافت توری پنجره

همچنین بخوانید: نحوه تعویض لاستیک پنجره دو جداره

نحوه ی تمیز کردن توری پنجره پلیسه ای دبل فریم

تمیز کردن توری پنجره پلیسه ای دبل فریم نسبت به توری پنجره پلیسه ای تک فرم بسیار ساده تر است زیرا نیازی به باز کردن پیچ ها نیست. این نوع توری ها دارای دو فریم جداگاه هستند که تنها یکی از این فریم ها به قاب پنجره پیچ می شود. فریم دوم که توری در آن قرار دارد به راحتی از فریم اول جدا می شود و شما می توانید به همان روشی که در مورد نحوه ی تمیز کردن توری پنجره پلیسه ای تک فریم گفتیم این توری را تمیز کنید. بعد از تمیز کردن توری نیز می توانید به راحتی فریم آن را روی فریم اول که به قاب پنجره پیچ شده است قرار دهید.

بهترین روش تمیز کردن توری پنجره

برای اطلاع از قیمت و خرید درب و پنجره دو جداره در کرج با ارس پن تماس بگیرید.

نحوه ی تمیز کردن توری پنجره ثابت

برای تمیز کردن توری پنجره ثابت نمی توانید توری را از پنجره جدا کنید به همین دلیل بهتر است اطراف پنجره چند دستمال قرار دهید تا فرش و محیط اطراف خیس نشود. ابتدا با یک دستمال تمیز گرد و خاک های سطحی روی توری را بگیرید و سپس ماده شوینده رقیق شده در آب را به کمک مسواک یا پارچه روی توری بکشید. حالا با یک دستمال تمیز خیس تمامی مواد شوینده باقی مانده روی توری را بگیرید و به کمک یک حوله یا سشوار توری را خشک کنید. البته باید دقت داشته باشید که درجه سشوار زیاد نباشد تا باد آن آسیبی به توری نزند.

آموزش تمیز کردن توری پنجره

همچنین بخوانید: علت زرد شدن پنجره upvc چیست؟ راه های از بین بردن آن

جمع بندی

استفاده از توری پنجره یکی از کاربردی ترین راه ها برای جلوگیری از نفوذ حشرات و حتی گرد و غبار به داخل منزل یا محیط کار است. این توری ها بعد از مدتی که در معرض گرد و خاک و هوای آلوده قرار می گیرند آلوده و کثیف می شوند و باید آن ها را تمیز کرد که برای این منظور می توانید از راه های مختلفی با توجه به نوع و جنس توری ها و میزان آلودگی آن ها استفاده کنید.

اگر توری ها را به طور کامل از پنجره جدا کرده اید، بعد از تمیز کردن آن با ماده شوینده ای که در آب رقیق کرده اید، از آب گرم با فشار زیاد استفاده کنید تا تمامی منافذ توری به طور کامل تمیز شوند. اسپری های چند منظوره یکی از بهترین شوینده هایی است که می توانید برای تمیز کردن توری پنجره از آن ها استفاده کنید زیرا علاوه بر گرد و خاک، چربی های موجود روی سطح توری ها را نیز به طور کامل از بین می برد.

یک نظر

  • برای تمیز کردن توری پنجره چسبی میشه از آب پاش استفاده کرد؟ توری جدا نمیشه؟

نظر بگذارید