شیشه دو جداره در کرج

شیشه دو جداره، نوعی از شیشه می باشد توسط ارس پن در کرج تولید می شود. این نوع شیشه از کنار هم قرار گرفتن چند لایه شیشه به موازات هم و با فاصله ی چند میلیمتر ساخته می شود. لایه های شیشه دو جداره توسط اسپیسر از هم جدا شده اند و فضای بین آنها در کارخانه ها با انواع گاز های بی اثر مانند آرگون پر می شوند. فضای خالی ایجاد شده بین لایه های شیشه مانند یک عایق عمل می کند و مانع عبور گرما، سرما و سر و صدا می شوند. به این ترتیب نصب شیشه دو جداره یکی از راه های کاهش اتلاف انرژی می باشد.

اگر شیشه های دو جداره به منظور عایق حرارتی تولید می شوند، در این صورت باید اسپیسر حرارتی بیشتر و ضخامت شیشه دو جداره کمتر انتخاب شود.

در صورتی که شیشه های دو جداره به عنوان عایق صوتی تولید می شوند، بهتر است ضخامت شیشه دو جداره بیشتر باشد تا امواج صوتی هنگام برخورد با شیشه بیشتر شکسته شوند.

در صورتی که شیشه دو جداره هم به عنوان عایق حرارتی و هم به عنوان عایق صوتی تولید می شود، بهتر است ضخامت شیشه های دو جداره 4 تا 6 میلیمتر و ضخامت هوای تزریق شده بین لایه ها نیز 8 میلیمتر باشد.

از شیشه دوجداره در ساخت پنجره دوجداره و بعضی مدل های درب دوجداره در کرج نیز استفاده می شود.

شیشه دو جداره

برای مشاهده و سفارش انواع توری پنجره در کرج با ارس پن تماس بگیرید.

مزایای نصب شیشه دو جداره در کرج

امروزه به علت مزایای بسیار زیاد شیشه های دو جداره، در بیشتر محیط ها مانند ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی و… از این نوع شیشه ها در کنار پنجره دو جداره استفاده می شود.

 • کاهش تعریق پنجره: موادی که در ساخت شیشه های دو جداره استفاده می شود باعث می شود که دمای این نوع شیشه ها مستقل از دمای خارج محیط باشد. این موضوع مانع بخار گرفتگی شیشه می شود.
 • کنترل تابش نور: با نصب شیشه های دو جداره و پوشش دار می توان میزان تابش نور خورشید را کنترل کرد. هم چنین با استفاده از این نوع پنجره ها می توان از تابش اشعه ی uv خورشید که باعث از بین رفتن رنگ اشیا می شود جلو گیری کرد.
 • کاهش صدا های مزاحم: سر و صدا های زیاد و مزاحم یکی مشکلات بزرگ افرادی می باشد که در شهر های پرجمعیت مانند کرج و تهران زندگی می کنند. نصب شیشه و پنجره دو جداره در کرج و سایر شهر های شلوغ و بزرگ می تواند تا حد بسیار زیادی به حل این مشکل کمک کند.
 • کاهش اتلاف انرژی: همان طور که گفته شد، بین لایه های شیشه ی دو جداره گاز آرگون و یا دیگر گاز های بی اثر تزریق می شود که این مواد باعث عایق بودن شیشه های دو جداره می شوند. به این صورت که در هوای سرد زمستان، هوای گرم داخل منزل به بیرون نمی رود و هوای سرد محیط خارج نیز به داخل خانه نفوذ نمی کند. استفاده از هر متر شیشه دو جداره در ساختمان ها، صرفه جویی حدود 40 متر مکعب گاز در سال را در پی دارد.

در ادامه می توان به برخی از مزایای دیگر نصب شیشه دو جداره اشاره کرد:

 • افزایش قیمت و ارزش ملک
 • قابلیت نصب یراق آلات مختلف
 • متنوع در انواع رنگ ها و مدل ها
 • قابل نصب بر روی پروفیل های مختلف
 • طول عمر بالا و سازگار با محیط زیست
 • مقاوم در برابر حوادثی مانند زلزله و حریق
 • افزایش ایمنی به خصوص در منازل مسکونی
 • عدم تغییر رنگ شیشه در شرایط محیطی مختلف

شیشه دوجداره

انواع شیشه دو جداره در کرج

شیشه های دو جداره در کرج در انواع مختلفی توسط ارس پن ساخته می شوند. شیشه های دو جداره بر اساس نوع جداره و ساخت به انواع شیشه رفلکس، شیشه رنگی، شیشه سند بلاست، شیشه سکوریت، شیشه لمینت و… تقسیم می شوند. برای مشاوره قبل از خرید و سفارش انواع شیشه های دو جداره و انواع توری پلیسه در کرج با ارس پن تماس بگیرید.

شیشه لمینت دو جداره

شیشه لمینت یکی از مقاوم ترین شیشه های دو جداره ساختمانی می باشد که در سال های اخیر مورد استقبال قرار گرفته است. این نوع شیشه دو جداره از چند لایه تشکیل شده است که توسط یک لایه طلق pvb به یکدیگر متصل شده اند. هر چه ضخامت این لایه ها بیشتر شود مقاومت شیشه نیز بیشتر می شود. از مهمترین مزایای شیشه لمینت دو جداره می توان به خرد نشدن آن هنگام شکستن اشاره کرد.

همچنین ببینید: شیشه رفلکس

شیشه سکوریت دو جداره

شیشه های سکوریت نوعی از شیشه های دو جداره می باشند که در دمای بالای حدود 700 درجه ی سانتیگراد تولید می شوند. پس از اضافه کردن مواد خاص بر روی شیشه در طی این فرآیند، آن را در دمای سرد قرار می دهند. این کار مقاومت شیشه سکوریت دو جداره را بالا می برد. این نوع شیشه از یک لایه شیشه یک جداره و یک لایه شیشه سکوریت تشکیل شده است. به علت مقاومت بالای شیشه سکوریت در مکان های پر خطر از آن ها استفاده می شوند.

شیشه اسپایدر دو جداره

نحوه ی اتصال شیشه های اسپایدر که نوعی از شیشه های مدرن و خود ایستا محسوب می شوند، به صورت نقطه ای می باشد. از مزیت های این شیشه می توان به وزن سبک، مقاومت بالا و شفافیت اشاره کرد. 

همچنین ببینید: شیشه رنگی

شیشه دو جداره مشجر یا مات

این شیشه ها اغلب در سرویس بهداشتی، حمام، شرکت های بزرگ و… مورد استفاده قرار می گیرند. این شیشه به صورتی ساخته شده است که از پشت آن چیزی معلوم نمی شود اما نور را عبور می دهد.

همچنین ببینید: شیشه سند بلاست

همچنین انواع دیگر از شیشه های دو جداره مانند شیشه کنترل کننده انرژی، عایق، سیمی و تابکاری شده موجود می باشند.

شیشه رفلکس دو جداره

خرید و قیمت شیشه دو جداره در کرج

 • اگر نوری که به خانه ی شما وارد می شود خیلی زیاد است، از شیشه های رفلکس استفاده کنید.
 • اگر منزل شما در محیط های شلوغ مانند حاشیه ی بزرگراه ها می باشد از ترکیب شیشه لمینت در شیشه دو جداره ای که انتخاب می کنید استفاده کنید.
 • قبل از خرید شیشه دو جداره توجه کنید که اسپیسر شیشه به صورت یکپارچه باشد و هم چنین سوپاپ تزریق آرگون در گوشه های اسپیسر قابل مشاهده باشد.

قیمت شیشه دو جداره در کرج بر اساس نوع، کیفیت، ابعاد و… متفاوت می باشند. برای اطلاع دقیق از قیمت شیشه های دو جداره با کارشناسان ما در ارس پن تماس بگیرید.

تلفن همراه: 09125630818

تلفن ثابت: 02146893471

شیشه مات دو جداره

مراحل ساخت شیشه دوجداره در کرج

شیشه های دو جداره در کرج به دو روش استفاده از اسپیسر آلومینیومی و استفاده از اسپیسر حرارتی انجام میگیرد.

در تولید شیشه با روش اول به چسب عایقی نیاز است. اما در روش دوم این کار با استفاده از میز پرس حرارتی انجام می گیرد. برای این کار ابتدا فریم از لبه ی داخلی تا لبه ی خارجی اندازه گیری می شود. سپس با توجه به نوع پروفیل به اندازه ی به دست آمده مقداری اضافه می شود. پس از آن شیشه برش می خورد.

متناسب با سایز هر شیشه، اسپیسر حرارتی آن برش می خورد. درون اسپیسر ها توسط ماده ی ضد حرارت پر می شود و پس از آن طول و عرض آن ها به یکدیگر متصل می شود. پس از اتمام این کار اسپیسر روی یکی از شیشه ها قرار می گیرد و شیشه ی دیگر را بر روی آن می گذارند. 

سپس با استفاده از چسب های مناسب فاصله ی بین شیشه ها درزگیری می شود و گاز آرگون را تزریق می کنند.

استاندارد تولید شیشه دو جداره در کرج

تولید انواع شیشه های دو جداره در کرج توسط گروه ارس پن مطابق با استاندارد های ملی و بهترین کیفیت انجام می شود. آزمون هایی که در این استاندارد ها در نظر گرفته شده است کیفیت این شیشه ها را تضمین می کند. برای انجام این آزمون ها حداقل تعداد نمونه ها باید 20 عدد باشد. آزمون های استاندارد شیشه دو جداره که در دمای حدود 23 درجه ی سانتی گراد و به مدت دو هفته انجام می شود، به صورت زیر است:

 • آزمون مه گرفتگی
 • آزمون تعیین نقطه برفک
 • آزمون تعیین ابعاد شیشه دو جداره
 • آزمون تعیین ضخامت محفظه ی هوا
 • آزمون چرخه های آب و هوایی تسریع
 • ازمون تعیین ضخامت شیشه دو جداره
 • آزمون مقاومت در برابر محیط های مرطوب