شیشه رفلکس

شیشه یکی از متریال های بسیار پرکاربرد می باشد که در تمام ساختمان ها و دیگر مکان ها استفاده می شود. ظاهر زیبای این شیشه ها موجب شده است که شیشه دوجداره رفلکس مورد پسند بسیاری از معماران و افراد دیگر برای طراحی داخل و خارج ساختمان ها قرار بگیرد. یک طرف این شیشه آینه و طرف دیگر رنگی می باشد. تنوع بالا و مزیت های فراوان شیشه دوجداره رفلکس، این شیشه را به یکی از شیشه های پرمتقاضی تبدیل کرده است. در ادامه به معرفی کامل شیشه های رفلکس می پردازیم.

شیشه دو جداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه رفلکس، شیشه انعکاسی یا آینه ای یکی از انواع شیشه دو جداره می باشد که مهمترین ویژگی آن قابلیت بازتاب نور می باشد. عملکرد شیشه رفلکس به صورتی است که هر کجا نور بیشتر باشد این شیشه مانند آینه عمل کرده و آن را بازتاب می دهد. در قسمت هایی که نور نمی تابد این شیشه مانند شیشه معمولی عمل می کند. در حقیقت شیشه دوجداره رفلکس نوعی از شیشه های معمولی می باشد که با استفاده از پلاسمای القایی و وکیوم های قوی بر روی آن لایه های نازکی از فلزات و آلیاژ را قرار می دهند. این فلزات و آلیاژ ها اغلب از جنس نیکل، کروم، آلومینیوم، مس، طلا و یا نقره می باشند. در اثر این تغییرات، ظاهر و رنگ شیشه دوجداره رفلکس با شیشه های معمولی متفاوت می باشد. یعنی نوع این آلیاژ ها مقدار بازتاب و رنگ شیشه های رفلکس را تعیین می کنند. شیشه های دو جداره رفلکس از دو لایه شیشه تشکیل شده اند که میزان عبوری نور و گرما از این شیشه ها 61 و 63 درصد می باشد. استفاده از شیشه دو جداره رفلکس یکی از بهترین گزینه ها برای شیشه های نمای ساختمان می باشد. این شیشه ها با بازتاب نور، مانع از دیده شدن داخل ساختمان می شوند. این شیشه ها از تابش مستقیم نور جلوگیری می کنند و تنها نور طبیعی از این شیشه ها عبور می کند. از این شیشه ها علاوه بر پنجره ها می توان به عنوان شیشه رفلکس بالکن نیز استفاده کرد. شما عزیزان می توانید برای مشاوره قبل از خرید و سفارش انواع شیشه رفلکس و دیگر انواع شیشه دو جداره در کرج با ارس پن تماس بگیرید.

تلفن همراه: 09125630818

تلفن ثابت: 02146893471

شیشه دوجداره رفلکس در شب و روز

ترکیباتی که برای ساخت شیشه پنجره رفلکس استفاده می شود باعث می شود تا میزان انعکاس نور توسط آن متغیر باشد. همانطور که گفتیم، زمانی که نور زیاد باشد شیشه رفلکس آینه ای مانند آینه عمل می کند. به همین علت در طول روز که نور خورشید از بیرون ساختمان ها می تابد، این شیشه مانند آینه عمل می کند و داخل محیط منزل یا ساختمان را نشان نمی دهد. اما در طول شب که نور فضای داخل ساختمان از محیط بیرون بیشتر است، شیشه رفلکس مانند شیشه های معمولی داخل ساختمان را نشان می دهد.

شیشه رفلکس

برای سفارش و نصب انواع توری پلیسه در کرج با ما تماس بگیرید.

کاربرد شیشه دوجداره رفلکس

هیچ محدودیتی برای استفاده از شیشه های رفلکس وجود ندارد و می توان از از این نوع شیشه ها در نمای خارجی و یا داخل ساختمان ها استفاده کرد.

به طور کلی در موارد زیر از شیشه رفلکس استفاده می شود:

 • اتاق های باز جویی
 • ساخت نرده های شیشه ای
 • راه رو های ورودی ساختمان ها
 • شیشه ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و…
 • استفاده از شیشه رفلکس برای زیبایی دکوراسیون محیط
 • پارتیشن های شیشه ای به خصوص در ساختمان های اداری
 • در برخی اتاق ها برای جلوگیری از تابش نا مطلوب نور خورشید

مزایای شیشه رفلکس دوجداره

 • زیباسازی ظاهر و دکوراسیون محیط کار یا منزل
 • عدم ایجاد تداخل در دید افراد از داخل ساختمان در طول روز
 • با استفاده از شیشه دوجداره رفلکس امکان جمع کردن پرده ها در طول روز فراهم می باشد.
 • جلوگیری از ورود اشعه های رادیو اکتیو و مضر خورشید به داخل محیط که موجب آسیب به چشم و پوست افراد می شود.
 • کاهش هزینه های انرژی و اتلاف آن از طریق جلوگیری از ورود گرمای شدید در فصول گرم و جلوگیری از ورود هوای سرد در زمستان
 • با توجه به رنگ بندی های متنوع شیشه های رفلکس امکان ایجاد هماهنگی بین رنگ های این شیشه ها و دکوراسیون محل مورد نظر فراهم می باشد.
 • بسیاری از افراد برای استفاده از نور طبیعی خورشید درطول روز پرده های منزل را کنار می زنند. استفاده از این شیشه ها موجب می شود حریم خصوصی افراد در این مواقع حفظ شود.

شیشه دوجداره رفلکس

ارس پن، تولید کننده انواع درب دوجداره در کرج

معایب شیشه رفلکس پنجره

شیشه های دو جداره رفلکس نیز همانند دیگر انواع شیشه ها در کنار مزایای زیادی که دارند، دارای معایبی نیز می باشند. یکی از معایب این شیشه ها جلوگیری آن ها از ورود کامل نور به محیط می باشد. همانطور که این ویژگی در بعضی موارد به عنوان مزیت محسوب می شود، در برخی موارد که محیط نیاز به نور کافی دارد ممکن است مقدار بسیار کمی از نور محیط بکاهد.

انواع شیشه های رفلکس

شیشه های دو جداره رفلکس یکی از متنوع ترین انواع شیشه دو جداره می باشند که توسط ارس پن تولید می شوند. از شیشه های دو جداره رفلکس می توان برای پنجره یا بالکن و تراس استفاده کرد. برخی از انواع این شیشه ها که برای نصب در بالکن استفاده می شوند شیشه رفلکس بالکن نام دارند. شیشه های رفلکس در انواع رنگ های شیشه رفلکس نقره ای، طلایی، دودی، آبی، سبز، قهوه ای و… تولید می شوند. نصب این شیشه ها در ساختمان های بلند از نفوذ گرما و اشعه های مضر نور خورشید جلوگیری می کند.

قیمت شیشه دو جداره رفلکس

عوامل بسیار زیادی مانند ابعاد، رنگی بودن، برند، ضخامت و… بر روی قیمت یک شیشه دو جداره رفلکس تاثیر گذارند و نمی توان یک قیمت ثابت و دقیق برای این شیشه های دو جداره بیان کرد. ارس پن یک گروه تولیدی با تجربه می باشد که در حوزه ی فروش شیشه رفلکس در غرب تهران، تولید درب و پنجره دوجداره در کرج و توری پنجره در کرج فعالیت می کند. برای مشاوره و خرید، با ما تماس بگیرید.