پنجره دوجداره کشویی

پنجره دو جداره کشویی یکی از انواع پنجره دو جداره ی پرکاربرد و محبوب می باشد. این پنجره ها قابلیت حرکت به سمت چپ و راست را دارند و بهترین گزینه برای محیط هایی می باشد که برای باز کردن پنجره های معمولی کمبود جا دارند. پنجره های کشویی دو جداره در دو نوع تک ریل (مونو ریل) و پنجره کشویی جفت ریل تولید می شوند.

پنجره کشویی مونو ریل: در پنجره ها ی کشویی تک ریل، یک لنگه ثابت است و یکی از لنگه های آن بر روی ریل حرکت می کند و برای باز و بسته کردن پنجره استفاده می شود.

پنجره کشویی جفت ریل: این نوع از پنجره های کشویی لنگه ثابت ندارند و دو لنگه ی باز شو دارند که به طور همزمان باز وبسته می شوند. وزن پنجره های کشویی جفت ریل از نوع تک ریل بیشتر می باشد.

این دو نوع پنجره دو جداره کشویی در ظاهر تفاوتی ندارند. در نوع مونو ریل یا تک ریل می توان اندازه ی اندازه ی شیشه ی لنگه ی ثابت را بزرگتر از لنگه ی متحرک در نظر گرفت. اما در نوع جفت ریل اندازه ی هر دو شیشه باید یک اندازه باشند. برای سفارش و خرید پنجره دو جداره کشویی با ارس پن تماس بگیرید.

پنجره کشویی

یراق آلات پنجره دوجداره کشویی

اسپانیولیت پنجره های کشویی نوعی از یراق است که با ارتفاع های متفاوت برای انواع قاب ها تولید می شود. برای این که پنجره های کشویی در مدت های طولانی دچار مشکل نشوند و با کیفیت کار کنند وجود این اسپانیولیت ها متناسب با ارتفاع پنجره ضروری می باشد. کشور های مختلفی مانند چین، ژاپن و ترکیه این اسپانیولیت ها را تولید می کنند.

غلتک های کشویی از دیگر یراق آلات ضروری پنجره دو جداره کشویی می باشند. متناسب با وزنی که این یراق متحمل می شود باید از نوع تک ریل، دو ریل، جنس برنجی یا پلاستیکی استفاده شود. بخش زیادی از کیفیت پنجره های کشویی توسط این یراق تامین می شود.

برای کیپ کردن قفل های لنگه ی پنجره کشویی از زاماک کشویی که از جنس آلیاژ مس و آلومینیوم می باشد استفاده می شود. باید توجه داشته باشید که نباید به علت کوچک بودن این قطعه در انتخاب آن بی دقتی کنید. کیفیت یک پنجره به تمام قطعات و یراق آلات آن بستگی دارد.

مزیت های پنجره دوجداره کشویی

  • استفاده از این نوع پنجره ها هیچ مزاحمتی برای نصب پرده ندارد.
  • استفاده از پنجره های کشویی دو جداره به زیبایی محیط کمک می کند.
  • به دلیل قابلیت باز شدن کامل حداقل یک لنگه از این پنجره ها تهویه هوا در این نوع پنجره ها بسیار مناسب می باشد.
  • این پنجره های عایق صوتی بسیار مناسبی هستند و در شهر های شلوغ مانند کرج و تهران از ورود سر و صدای زیاد به داخل منزل و محیط کار جلوگیری می کنند.
  • عایق بندی پنجره های دوجداره کشویی با کیفیت می باشد و علاوه بر و جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل محیط، از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می کنند و می تواند موجب کاهش هزینه های انرژی شود.

پنجره دوجداره کشویی

معایب پنجره دوجداره کشویی

  • طول عمر این پنجره ها از پنجره های لولایی کمتر است.
  • عایق بندی پنجره های کشویی کمتر از پنجره های لولایی است.
  • ممکن است در برخی موارد قیمت این پنجره ها بیشتر از پنجره های لولایی باشد.
  • تمیز کردن و شستن این نوع پنجره ها نسبت به پنجره دو جداره لولایی سخت تر می باشد.

تولید پنجره دو جداره کشویی

یکی از نکات مهمی که هنگام ساخت پنجره کشویی دو جداره باید به آن توجه داشت، حداکثر وزنی است که توسط چارچوب قابل تحمل می باشد. همچنین برای تولید پنجره های کشویی دوجداره توجه کنید که از غلتک های با کیفیت استفاده شده باشد. اگر به دنبال سفارش و خرید پنجره کشویی دو جداره می باشید، با ما تماس بگیرید.

فضا های مناسب برای نصب پنجره دوجداره کشویی

انتخاب یک پنجره برای یک ساختمان به بسیاری از عوامل محیطی مانند آب و هوا بستگی دارد. از این نوع پنجره ها اغلب برای بالکن و تراس، آشپزخانه (مخصوصا در مکان هایی که پنجره بالای سینک و اجاق گاز قرار دارد)، اتاق خواب و همچنین مکان هایی که برای باز و بسته کردن پنجره محدودیت و کمبود جا دارند استفاده می شود. همچنین برای پنجره هایی که امکان جمع کردن پرده ها وجود ندارد، این نوع پنجره مناسب می باشد. نور گیری این پنجره ها به علت این که تمام شیشه هستند بسیار مناسب می باشد.

پنجره کشویی دو جداره

برای سفارش پنجره و درب دوجداره در کرج با ما تماس بگیرید.

تمیز کردن پنجره دوجداره کشویی

همانطور که گفته شد، به علت حرکت این پنجره ها بر روی ریل و فاصله ی کم بین دو ریل تمیز کردن آن ها کمی سخت می باشد. بنابر این تمیز کردن پنجره های کشویی از پشت لنگه ثابت امکان پذیر نمی باشد. فاصله ای حدود 20 سانتی متری از مولیون پنجره می باشد که به آن دسترسی وجود ندارد و اغلب کثیف می ماند. پس برای تمیز کردن پنجره های دو جداره کشویی به ترتیب زیر عمل کنید.

قسمت بیرونی لنگه ی کشویی و قسمتی که به راحتی به آن دسترسی دارید را با یک دستمال مناسب تمیز کنید. به این ترتیب دو سوم لنگه های باز شو به راحتی نظافت می شوند. سپس سعی کنید دستمال را به صورت باریک تا کرده و بین یک سوم لنگه ها ی باز شو که بین دو لنگه قرار دارند قرار دهید و آن را حرکت دهید.

خرید و قیمت پنجره دوجداره کشویی

قیمت پنجره کشویی همانند دیگر پنجره ها به نوع پروفیل استفاده شده، یراق آلات، ابعاد و… بستگی دارد. کیفیت و نوع پروفیل مصرف شده بیشترین تاثیر را در قیمت پنجره های کشویی دارند. برای مشاوه قبل از خرید و هم چنین اطلاع از قیمت پنجره دو جداره کشویی با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در ارس پن برای انتخاب و خرید درب و پنجره دوجداره در کرج شما را راهنمایی خواهند کرد.

تلفن همراه: 09125630818

تلفن ثابت: 02146893471