شیشه رنگی

شیشه های رنگی، نوعی از شیشه ها هستند که از افزودن پودر سولفات یا  اکسید های فلزی به شیشه مذاب ساخته می شوند. برای مثال با افزودن کبالت به شیشه، رنگ آن آبی می شود. هم چنین برای ساخت شیشه های رنگ آبی مایل به سبز، از اکسید مس استفاده می شود. فرو بردن شیشه های بدون رنگ در داخل ماده ی مذاب شیشه های رنگی از دیگر روش ها برای ساخت شیشه های رنگی می باشد. از زمان های گذشته برای تزیین درب و پنجره ها از شیشه های رنگی استفاده می شده است. در معماری امروزی نیز برای زیبا کردن نمای ساختمان ها استفاده از این شیشه ها بسیار استفاده می شود. استفاده از شیشه های رنگی برای ساخت پنجره باعث انعکاس نور رنگی می شود و زیبایی خاصی به محیط می بخشد. برای مشاوره و خرید شیشه رنگی با ارس پن تماس بگیرید.

تلفن همراه: 09125630818

تلفن ثابت: 02146893471

شیشه رنگی

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی به صورت گسترده برای ساخت پنجره به خصوص در مدل های سنتی و ارسی کاربرد دارد. رنگی بودن این شیشه ها باعث تابش نوری های زیبا و خوش رنگ می شود. به همین علت استفاده از این شیشه های رنگی علاوه بر زیبایی خاصی که به پنجره می دهد باعث زیبا تر شدن محیط داخلی نیز خواهد شد. استفاده از شیشه رنگی پنجره در گذشته به خصوص برای مکان هایی مانند مساجد رایج بوده است. تا جایی که استفاده از شیشه های رنگی یکی از هنر های ایرانیان محسوب می شده است. استفاده از شیشه های رنگی در ساختمان هایی که در مناطقی مانند کویر قرار دارند که تابش نور خورشید شدید است، از شدت تابش نور و حرارت می کاهد و باعث خنک تر شدن فضا می شود. هم چنین امواج مضر خورشید توسط شیشه های رنگی پنجره جذب می شوند. در گذشته به علت در نظر نگرفتن طیف های نوری و حساسیت بینایی انسان استفاده از این شیشه ها باعث تاریک شدن محیط می شده است. اما امروزه شیشه های رنگی پنجره در طیف ها و انواع مختلف تولید می شوند که با حساسیت های چشم انسان ها مطابقت دارد و نور کافی را از خود عبور می دهد.

شیشه رنگی

ارس پن، تولید کننده انواع درب و پنجره دو جداره در کرج

شیشه رفلکس رنگی

شیشه های دو جداره رفلکس بر اساس رنگ بندی به انواع مختلفی مانند

  • شیشه رفلکس نقره ای
  • شیشه رفلکس طلایی
  • شیشه رفلکس دودی
  • شیشه رفلکس صورتی و…

تقسیم می شوند.

بهترین رنگ شیشه رفلکس رنگی

انتخاب رنگ شیشه های رفلکس به سلیقه افراد و هم چنین کاربرد شیشه بستگی دارد. اما معمولا برای ساختمان های مسکونی از شیشه رفلکس دودی و برای ساختمان های بلند و اداری از شیشه رفلکس آبی استفاده می شود.

مقدار انعکاس و عبور نور از هر کدارم از رنگ های شیشه رفلکس به صورت زیر است:

شیشه رفلکس آبی: بازتاب نور 36 درصد و انتقال نور 19 درصد

شیشه رفلکس برنز: بازتاب نور 40 درصد  و انتقال نور 20 درصد

شیشه رفلکس صورتی: بازتاب نور 40 درصد و انتقال نور 27 درصد

شیشه رفلکس طلایی: بازتاب نور 34 درصد و انتقال نور 37 درصد

شیشه رفلکس نقره ای و سبز: بازتاب نور 28 درصد و انتقال نور 41 درصد

شیشه رنگی رفلکس

شیشه دوجداره رنگی

شیشه های دوجداره رنگی از یک شیشه ساده و یک شیشه رنگی با ضخامت 4 تا 6 میلی متر تشکیل شده اند که مانند همه ی شیشه ها دو جداره بین این دو لایه اسپیسر وجود دارد. درون اسپیسر به مقدار کافی ماده ی ضد رطوبت قرار می گیرد و در مراحل بعد نیز هوای داخل شیشه توسط دستگاه جذب می شود. پس از آن اسپیسر را بین دو لایه شیشه قرار می دهند و آن ها را به هم می چسبانند. شیشه های رنگی دوجداره در دو دسته رفلکس و ساده موجود هستند.

شیشه دوجداره ساده رنگی نوعی از شیشه های رنگی است که از یک لایه شیشه ساده و یک لایه شیشه رنگی تولید می شود. فضای پشت این شیشه ها از هر دو جهت داخل و خارج قابل مشاهده می باشد. برای نمای داخلی ساختمان ها بیشتر از این شیشه استفاده می شود. همچنین برای پارتیشن های شیشه ای رنگی داخل فضا های اداری از این نوع شیشه ها می توان استفاده کرد.

شیشه های دو جداره رنگی رفلکس از یک لایه شیشه رفلکس و یک لایه شیشه ساده ساخته می شوند. در این نوع شیشه ها امکان مشاهده فضای داخل از خارج ساختمان وجود ندارد.

کاربرد های شیشه رنگی

  • آزمایشگاه ها
  • نور گیر ساختمان ها
  • آکواریوم های خانگی
  • پارتیشن های شیشه ای در فضاهای اداری
  • پنجره های تک جداره و دو جداره در نمای ساختمان ها

شیشه دو جداره رنگی

روش نصب شیشه های رنگی

دو روش برای نصب شیشه های رنگی وجود دارد:

در روش اول از چسب پلی اورتان یا چسب سیلیکون برای نصب شیشه رنگی استفاده می شود. نصب شیشه رنگی بر روی سطح مورد نظر به ابعاد شیشه و نوع زیر سازی بستگ یدارد.

در روش دوم می توان از یراق آلاتی به نام فیکس پوینت برای نصب شیشه های رنگی استفاده کرد. در این روش در چهارگوشه شیشه سوراخ کاری و تصال انجام می شود. از مزیت های روش دوم می توان به قابلیت جابجایی و تعویض شیشه ها اشاره کرد.

شیشه رفلکس رنگی

قیمت شیشه رنگی پنجره

قیمت شیشه های رنگی به موارد زیادی مانند رنگ، ضخامت، نوع شیشه، ابعاد و… بستگی دارد. قیمت هر کدام از شیشه های مات، شفاف و یا لاکوبل که هر کدام یک نوع شیشه رنگی می باشند متفاوت است. گروه تولیدی ارس پن تولید کننده انواع شیشه دو جداره در کرج می باشد. شما می توانید برای خرید و سفارش شیشه های رنگی با ما تماس بگیرید.