شیشه سند بلاست

سند بلاست شیشه، به مات شدن شیشه توسط دستگاه های مخصوص گفته می شود. این فرآیند از طریق پرتاب با شتاب ساینده های معدنی بر روی قطعه ی مورد نظر انجام می شود. به این ترتیب با پاشیدن شن و ماسه برروی شیشه، شیشه سند بلاست به دست می آید. پاشیدن این شن و ماسه ها با فشار زیاد انجام می شود. برای پاشیدن شن ها از کمپرسور باد استفاده می شود. به این کار اصطلاحا بلاست کردن شیشه گفته می شود. برای افزایش درجه ی ماتی شیشه سند بلاست باید میزان شتاب و پرتاب شن ها و مدت زمان این کار بیشتر باشد. برای طراحی بر روی شیشه های سند بلاست از استنسیل استفاده می شود.

شیشه سند بلاست

سند بلاست شیشه چیست؟

برای شروع کار ابتدا طرح مورد نظر با استفاده از نرم افزار های کامپیوتری مخصوص ایجاد می شود. این طرح ها توسط دستگاه مخصوصی به نام کاتر پلاتر بر روی بر چسب چاپ می شود. برای این کار از چسب های مخصوصی استفاده می شود تا در برابر فشار های وارد شده توسط شن ها دوام داشته باشند. بعد از چسباندن این بر چسب ها و پاشیدن شن و ماسه ها، جاهایی از شیشه که بر چسب داشته سالم می ماند و جاهایی که بدون بر چسب بوده اند مات می شوند.

سند بلاست شیشه در کرج

گروه تولیدی ارس پن با سابقه ی طولانی در اجرای سند بلاست بر روی شیشه به شما برای انتخاب و خرید یک شیشه دو جداره سند بلاست کمک می کند. برای دریافت مشاوره، خرید و سفارش انواع شیشه سند بلاست در کرج و تهران با ما تماس بگیرید.

تلفن همراه: 09125630818

تلفن ثابت: 02146893471

سند بلاست شیشه

برای خرید انواع توری پنجره و درب دو جداره در کرج با ما تماس بگیرید.

کاربرد شیشه های سند بلاست

از شیشه های سند بلاست می توان در قسمت های مختلف خانه مانند حمام، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و … استفاده کرد و بر روی آنها طرح هایی را نیز ایجاد کرد.

مات کردن یا سند بلاست کردن شیشه مانع از دیده شدن فضای پشت شیشه می شود. همانطور که گفته شد می توان بر روی این نوع شیشه ها طرح های مختلف نیز ایجاد کرد.

بسیاری از شرکت ها در داخل اداره ی خود لوگوی شرکت را بر روی شیشه دو جداره طراحی می کنند. همچنین برای جداسازی بخش های مختلف اتاق ها یا اداره ها از پارتیشن های شیشه ای استفاده می شود که می توان از شیشه سند بلاست برای این کار استفاده کرد.

قیمت شیشه سند بلاست

قیمت شیشه های سند بلاست نیز مانند دیگر انواع شیشه دو جداره در کرج به موارد مختلفی مانند نوع شیشه، کیفیت، ابعاد شیشه، رنگ شیشه، نوع طرح و… بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت شیشه سندبلاست در تهران و کرج با ارس پن تماس بگیرید.

نکات مهم سند بلاست شیشه دو جداره در کرج

  • مقاومت شیشه های سند بلاست بیشتر از شیشه های خام و معمولی می باشد.
  • در انتخاب طرحی که می خواهید بر روری شیشه سند بلاست ایجاد کنید دقت داشته باشید.زیرا پس از سند بلاست کردن شیشه این طرح قابل تغییر نخواهد بود.
  • به دلیل وجود دانه های شن در شیشه سند بلاست، تمیز کردن آنها سخت می باشد. جهت سند بلاست شیشه باید مشخص شود زیرا هنگام انجام سند بلاست روی شیشه یک طرف آن زبر می شود و طرف دیگر صاف می ماند.

سند بلاست ششه در کرج

شیشه سکوریت سند بلاست

برای سند بلاست کردن شیشه سکوریت، شیشه سکوریت را در برابر پرتاب با شتاب شن و ماسه ها قرار می دهند. حفره هایی که توسط این شن ها بر روی شیشه سکوریت ایجاد می شود، موجب مات شدن آن خواهد شد. برای شفاف ماندن نقاطی از شیشه و ایجاد طرح بر روی آن از بر چسب های مخصوص استفاده می شود. برای سند بلاست شیشه سکوریت، ابتدا باید شیشه سکوریت شود و سپس آن را سند بلاست می کنند.

انواع شیشه سند بلاست در کرج

شیشه های سند بلاست به سه نوع تمام مات، طرح لوگو و راه مات تقسیم می شوند.

شیشه سند بلاست تمام مات

در این نوع شیشه ها تمام شیشه داخل اتاق مخصوص سند بلاست قرار می گیرد و توسط دستگاه سند بلاست می شود.

شیشه سند بلاست طرح لوگو

همان طورکه گفته شد، برای ایجاد طرح و لوگو بر روی شیشه سند بلاست، از بر چسب های مخصوص استفاده می شود.

شیشه سند بلاس راه مات

این نوع شیشه سند بلاست نیز نوعی شیشه طرح دار محسوب می شود که بر روی آن خطوط افقی، عمودی یا شطرنجی وجود دارد. این خطوط می توانند به دو صورت شفاف یا مات باشند.

ارس پن، تولید کننده انواع درب و پنجره دو جداره در کرج