آموزش نصب توری پنجره دو جداره

نصب توری پنجره یکی از روش های کاربردی و مناسب برای جلوگیری از ورود حشرات است. چند نوع توری مختلف برای نصب کردن روی پنجره های دو جداره وجود دارد و شما می توانید با توجه به ویژگی ها و معایب و مزایای خاص هر نوع از این توری ها، مناسب ترین آن ها را انتخاب و تهیه کنید.

نحوه نصب توری پنجره

برای خرید انواع پنجره دو جداره در کرج با ما تماس بگیرید.

چگونه توری پنجره را بچسبانیم؟

چسباندن می ‌تواند یک راه سریع و آسان برای نصب توری پنجره باشد. اما از آن جایی که توری های مختلفی در بازار وجود دارند، نحوه نصب آن ها نیز با هم فرق می کند و بستگی به نوع و ویژگی های توری دارد. اگر می خواهید از توری های ساده برای پنجره استفاده کنید ابتدا باید قسمت مورد نظر از  قاب پنجره را اندازه بگیرید و به همان اندازه توری و نوار چسب پنجره تهیه کنید.

پیش از چسباندن توری باید محل نصب توری را کاملا از هر نوع آلودگی تمیز کنید زیرا وجود گرد و غبار و آلودگی مانع از چسبیدن توری می شود. حالا می توانید کاغذ نوار چسب پنجره را باز کرده و آن را به قاب پنجره بچسبانید و توری را روی آن فیکس کنید. اما اگر می خواهید از توری های پلیسه استفاده کنید باید از متخصص نصب این نوع توری ها کمک بگیرید زیرا این یک کار تخصصی است و نیاز به مهارت و ابزار خاص دارد.

قبل از نصب توری پنجره، بهتر است دستورالعمل تولیدکننده چسب را به دقت مطالعه کنید و راهنمایی ‌های ارائه شده را رعایت نمایید. همچنین، در صورتی که توری پنجره بر روی پنجره‌ هایی با باز و بسته شدن مکرر نصب می‌ شود، مطمئن شوید که عملکرد پنجره تحت تأثیر قرار نمی ‌گیرد.

چسباندن توری تنها مختص به پنجره نیست. بسیاری از افراد درب تراس یا بالکن خود را با توری می پوشانند تا بتوانند از هوای مطبوع فضای بیرون خانه استفاده کنند. شما می توانید برای اطلاع از قیمت و سفارش درب دوجداره در کرج با ما تماس بگیرید.

آموزش نصب توری

همچنین بخوانید: بهترین روش تمیز کردن توری پنجره

نکات مهم برای چسباندن توری پنجره

برخی از مهم ترین نکاتی که باید در زمان چسباندن توری پنجره مورد توجه قرار دهید عبارتند از:

 • پاکسازی سطح : قبل از چسباندن توری، مطمئن شوید که سطح پنجره تمیز و خشک است. اگر روغن، گرد و غبار یا لکه‌ های دیگری روی سطح وجود دارد، ابتدا آن ها را با آب و صابون یا مواد شوینده مناسبی پاک و به خوبی خشک کنید.
 • استفاده از چسب مناسب: برای چسباندن توری به پنجره، از چسبی استفاده کنید که برای این منظور مناسب باشد. معمولاً چسب ‌های سیلیکونی یا چسب ‌های ویژه برای پنجره ‌ها و توری ‌ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این نوع چسب ‌ها عموماً مقاوم در برابر آب و تغییرات دما هستند و باعث ثبات و چسبندگی قوی توری می ‌شوند.
 • قرار دادن چسب به صورت یکنواخت: هنگام چسباندن توری، چسب را به صورت یکنواخت و منظم روی لبه ‌های توری و سطح پنجره قرار دهید. از مقدار مناسبی از چسب استفاده کنید تا توری به خوبی به پنجره چسبیده و محکم شود.
 • فشار دادن و نگه داشتن: بعد از چسباندن توری به پنجره، به طور مداوم و با فشار ملایم روی توری و چسب، آن را نگه دارید تا چسب به خوبی بچسبد و توری به پنجره متصل شود. بهتر است توری را حداقل برای چند ساعت در این حالت قرار دهید تا چسب به خوبی خشک و چسبندگی نهایی ایجاد شود.
 • زمان خشک شدن: پس از چسباندن توری، صبر کنید تا چسب به خوبی خشک شود و توری به پنجره متصل شود. زمان خشک شدن بستگی به نوع چسب استفاده شده و شرایط محیطی دارد.
 • اندازه ‌گیری دقیق: قبل از خرید توری، پنجره را دقیقاً اندازه‌گیری کنید تا بتوانید توری را به اندازه مناسب برش دهید. در نظر داشته باشید که توری باید کمی بزرگتر از اندازه پنجره برش داده شود تا بتوانید آن را به پنجره بچسبانید.

نصب توری پنجره

چسب مناسب برای چسباندن توری پنجره

برای چسباندن توری به پنجره دو جداره، می ‌توانید از چسب ‌های زیر استفاده کنید:

 1. چسب سیلیکون: چسب سیلیکون یک چسب پایدار و مقاوم است که برای چسباندن توری به پنجره دو جداره مناسب می باشد. قبل از استفاده از چسب، اطمینان حاصل کنید که توری و سطح پنجره تمیز و خشک است.
 2. چسب فوم دو طرفه: چسب فوم دو طرفه نیز برای چسباندن توری به پنجره دو جداره مناسب است. این نوع چسب دارای لایه ‌های دو طرفه است که بین توری و پنجره قرار می ‌گیرد و اتصال قوی و پایداری را فراهم می ‌کند.
 3. چسب ‌های ویژه برای توری: برخی از تولیدکنندگان توری‌ ها چسب ‌های ویژه ‌ای را برای چسباندن توری به پنجره توصیه می ‌کنند. این چسب ‌ها به طور خاص برای ایجاد اتصال قوی و ماندگار بین توری و پنجره طراحی شده ‌اند.

مهم است که در هر صورت از چسبی مقاوم در برابر عوامل جوی مانند باد و رطوبت استفاده کنید. همچنین، قبل از استفاده از هر چسبی، تست کوچکی روی یک قسمت کوچک از توری یا پنجره انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که چسب به درستی کار می ‌کند و هیچ آسیبی به توری یا پنجره نمی ‌رساند.

بهترین چسب برای چسباندن توری پنجره

امروزه برای چسباندن توری به پنجره از چسب هایی استفاده می شود که مانند چسب های مایع به دست نمی چسبد و محل چسبیدن را کثیف نمی کند. با استفاده از این چسب ها می توانید هر زمان که خواستید توری را برای تمیز کردن از پنجره جدا کنید. طراحی این چسب ها به صورت دو طرفه می باشد و یک طرف آن به سمت داخل چارچوب قرار می گیرد و سمت دیگر آن که پرز دار است به توری متصل می شود. این چسب ها برای توری های سبک بسیار مناسب می باشد و بهتر است برای چسباندن توری های پلاستیکی از این چسب ها استفاده نشود. برای استفاده از این توری ها بهتر است از قبل محل چسباندن توری را پاک کنید. سپس این نوار چسب ها را با فشار دست در محل مورد نظرتان بچسبانید. سپس توری را که از قبل اماده کرده اید بر روی آن بچسبانید. توجه کنید که برای چسباندن توری به این روش، باید اندازه ی توری را کمی بزرگتر از حالت معمول ببرید. 

همچنین برای چسباندن توری در فضا های مرطوب که ممکن است توری به راحتی جدا شود می توانید از چسب آهن استفاده کنید.

بهترین چسب برای چسباندن توری پلاستیکی

شما می توانید انواع توری های پلاستیکی را به وسیله چسب هایی مانند چسب رازی که به راحتی در دسترس می باشد و می توان به وسیله ی آن توری را به سطوح مختلف مانند سرامیک، فلز، شیشه و… چسباند. 

نحوه ی نصب توری

برای خرید و نصب انواع توری پلیسه در کرج با ارس پن تماس بگیرید. 09125630818

نحوه ی نصب هر کدام از توری ها چگونه است؟

نصب توری پنجره با توجه به نوع آن به روش های مختلفی انجام می شود.

 1. نصب توری پلیسه:

اندازه ‌گیری: ابتدا اندازه قاب پنجره را با دقت اندازه ‌گیری کنید تا بدانید چه اندازه ‌ای از توری پلیسه نیاز دارید.

نصب قاب توری: قاب توری پلیسه را با استفاده از پیچ‌ ها یا قطعات موجود در بسته نصب کنید.

نصب توری پلیسه: توری پلیسه را درون قاب قرار داده و به وسیله قطعات نصب به قاب چسبانید. دقت کنید که توری به طور کاملا صاف بچسبد و هیچ فضای خالی وجود نداشته باشد.

تمیزکاری: پس از نصب توری، هر گونه اثر چسب را از روی توری و پنجره پاک کنید.

 1. نصب توری مگنتی:

توری های مگنتی یا آهن ربایی بیشتر برای درها استفاده می شوند اما می توانید از آن ها برای پوشش دهی پنجره ها نیز استفاده کنید.

 1. نصب توری چسبی:

توری های چسبی یکی از ساده ترین و ارزان ترین توری هایی هستند که می توانید استفاده کنید. نحوه چسباندن این توری ها به پنجره را به صورت کامل در این نوشته توضیح دادیم.

آموش نصب توری پنجره

جمع بندی

نصب توری پنجره یکی از راه های کاربردی برای جلوگیری از نفوذ حشرات به داخل است. توری هایی که می توانید برای این منظور استفاده کنید انواع مختلفی دارند و هر نوع از آن ها نیز دارای ویژگی ها و معایب و مزایای خاصی می باشند. شما می توانید با توجه به ویژگی های انواع مختلف توری ها، معایب و مزایای آن ها، میزان بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید و غیره مناسب ترین توری را تهیه و نصب کنید. نحوه نصب توری های چسبی، ساده است و می توانید خودتان به راحتی این کار را انجام دهید اما برای نصب توری های پلیسه یا آکاردئونی بهتر است از متخصص این زمینه کمک بگیرید.

نظر بگذارید