پنجره مناسب آشپزخانه

انتخاب پنجره مناسب برای آشپزخانه یکی از دغدغه های افرادی می باشد که بیشترین وقت خود را در آشپزخانه می گذرانند. بسیاری از افراد به خصوص خانم های خانه دار برای انجام کار های روزمره یه صورت مداوم به آشپزخانه رفت و آمد دارند فضای آشپزخانه، نور، و جریان هوای آن اهمیت دارد. امروزه مدل های بسیاری از پنجره ها ساخته می شوند که هر نوع از آنها برای یک مکان مناسب می باشد. در انتخاب پنجره برای آشپزخانه باید به موارد بسیاری مانند نوع باز شدن آن، نورگیری، قابلیت تهویه، عایق بودن و… توجه کرد. پس انتخاب یک پنجره ی مناسب برای آشپزخانه در کنار توجه به دکوراسیون و مدل آشپزخانه، یک موضوع مهم محسوب می شود.

گروه تولیدی ارس پن در این مقاله برای انتخاب پنجره برای آشپزخانه به شما کمک می کند.

پنجره مناسب برای آشپزخانه

مدل های پنجره آشپزخانه مدرن

قیمت درب دو جداره در کرج را در سایت ارس پن مشاهده کنید.

معیار های مهم برای انتخاب پنجره مناسب آشپزخانه

مدل پنجره

آشپزخانه یکی از قسمت های خانه می باشد که به علت پخت و پز و ایجاد بوی غذا باید هوای خارج محیط در آن جریان داشته باشد. بنابر این مدل پنجره ای که برای نصب در آشپزخانه انتخاب می کنید باید طوری باشد که به راحتی باز و بسته شود. هم چنین به علت کوچک بودن فضای آشپزخانه باید توجه کنید که هنگام باز شدن پنجره فضای زیادی اشغال نشود و مزاحم رفت و آمد افراد در داخل آشپزخانه نشود.

پنجره مناسب آشپزخانه

پروفیل های استفاده شده در ساخت پنجره

پروفیل هایی که در ساخت پنجره دو جداره آشپزخانه استفاده می شود باید از نوع با کیفیت باشد. محیط آشپزخانه به گونه ای است که برای تهویه هوا نیاز است هر چند وقت یکبار پنجره ها باز و بسته شوند. پس کیفیت پنجره ها باید به گونه ای باشد که پس از مدت کوتاهی بازشوی آن خراب نشود یا رگلاژ آن از بین نرود. پس توجه به کیفیت پروفیل ها به خصوص در پنجره هایی که طول و عرض زیادی دارند بسیار مهم می باشد.

پنجره ثابت آشپزخانه

برای خرید انواع پنجره دو جداره در کرج با ما تماس بگیرید. 09125630818

نوع شیشه نصب شده روی پنجره

شیشه، یکی از مهم ترین قسمت های هر پنجره می باشد. شیشه دو جداره یکی از بهترین نوع شیشه ها می باشد که می توان برای آشپزخانه استفاده کرد.

یراق آلات نصب شده روی پنجره

نوع بازشو و یراق آلاتی که بر روی پنجره آشپزخانه نصب می شود یکی از مهم ترین معیار ها برای انتخاب یک پنجره مناسب آشپزخانه می باشد. برای مثال استفاده از پنجره های لولایی دو حالته یا کشویی هنگام باز شدن فضای زیادی اشغال نمی کند.

اتلاف انرژی توسط پنجره

عایق بندی پنجره یکی از نکاتی است که هنگام انتخاب پنجره برای هر قسمت از خانه باید به آن توجه کنید. پنجره های دو جداره که عایق مناسبی هستند، از اتلاف انرژی در فصول سرد جلوگیری میکنند و هزینه های شما را کاهش می دهند.

پنجره آشپزخانه ثابت

همچنین بخوانید: معرفی 5 مدل پرطرفدار پنجره بزرگ سالن پذیرایی

ابعاد پنجره

ابعاد پنجره ای که برای آشپزخانه انتخاب میکنید باید متناسب با نیاز شما باشد. پنجره های بزرگ نور کافی و مناسب را در طول روز به محیط آشپزخانه ی شما وارد می کنند در حالی که استفاده از پنجره های کوچک باعث می شود بتوانید فضای بیشتری برای نصب کابینت ها داشته باشید.

مکان نصب پنجره

محلی که پنجره آشپزخانه نصب می شود در انتخاب نوع پنجره مهم می باشد. برای مثال در آشپزخانه هایی که پنجره در کنار اجاق گاز قرار می گیرد بهتر است لنگه ی بازشوی آن در سمت اجاق گاز نصب نشود. هم چنین ممکن است سینک ظرفشویی جلوی پنجره باشد. در این صورت که پنجره جایی برای باز شدن به سمت داخل آشپزخانه ندارد، بهتر است از پنجره های کشویی استفاده شود.

تناسب با معماری و دکوراسیون خانه

پنجره یکی از قسمت های اصلی هر خانه می باشد که تاثیر زیادی بر روی نما و زیبایی آن دارد. بنابر این هنگام انتخاب پنجره برای آشپزخانه توجه کنید که علاوه بر آن که با سبک معماری و دکور خانه ی شما متناسب باشد، به زیبایی داخل خانه ی شما نیز بیفزاید.

پنجره برای آشپزخانه

پنجره کشویی آشپزخانه

معرفی مدل های پنجره مناسب برای آشپزخانه

از بین انواع پنجره های دو جداره برخی از آنها که با معیار های گفته شده بیشتر مطابقت دارد برای نصب در آشپزخانه مناسب می باشند. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

مدل پنجره دو جداره آشپزخانه

مدل های مختلفی از پنجره دوجداره می توانند در آشپزخانه نصب شوند. برای انتخاب پنجره آشپزخانه باید به نکات مهمی مانند، نوع باز شدن، شرایط مناسب برای تهویه فضای آشپزخانه، عایق بودن در برابر صدا، ظاهر زیباو… توجه داشته باشید. پنجره های دو جداره متنوع با انواع باز شو و مدل های مختلفی موجود هستند که شما می توانید هر کدام از آنها را برحسب سلیقه شخصی خود و فضای آشپزخانه انتخاب کنید.

مدل پنجره دوجداره آشپزخانه

پنجره مناسب اشپزخانه

انتخاب پنجره اشپزخانه

پنجره کشویی برای آشپزخانه

پنجره های کشویی یکی از انواع پر کاربرد پنجره برای نصب در آشپزخانه می باشد. این پنجره ها به صورت کشویی باز می شوند و هنگام باز شدن فضایی اشغال نمی کنند و ظاهر زشتی ایجاد نمیکنند. هم چنین نوع باز شدن این پنجره ها به صورتی است که برای پرده ای که بر روی آنها نصب است مشکلی به وجود نمی آورند. البته باید توجه کنید که اگر شما فردی هستید که به ورود گرد و خاک به محیط داخل خانه بسیار حساس هستید باید یک پنجره دیگر را انتخاب کنید.

پنجره کشویی برای آشپزخانه

همچنین بخوانید: 7 نکته طلایی برای طراحی اتاق کودک

پنجره سایبانی برای آشپزخانه

گردش هوا و تهویه ای که پنجره سایبانی در داخل آشپزخانه به وجود می آورد باعث می شود بوی غذا و هوای بخار گرفته ی محیط از بین برود.

پنجره دو حالته برای آشپزخانه

پنجره های دو حالته به راحتی باز و بسته می شوند و برای نصب در آشپزخانه مناسب هستند. از مزایای این پنجره ها این است که می توان آنها را از قسمت بالا نیز باز کرد و این قابلیت برای آشپزخانه هایی که فضای کوچک دارند بسیار مناسب می باشد. عایق بندی این پنجره ها مناسب است و در طول فصول سرد به کاهش اتلاف انرژی و هزینه ها کمک می کند. هم چنین برای آشپزخانه هایی که فضای بیرونی آنها آلودگی و سر وصدا زیاد است، استفاده از این پنجره ها مناسب می باشد.

 

پنجره آشپزخانه لولایی

پنجره ثابت برای آشپزخانه

پنجره های ثابت نوعی از پنجره های مدرن برای آشپزخانه می باشند که به صورت ترکیبی با دیگر پنجره ها مانند سایبانی یا دو حالته استفاده می شوند. به این صورت که یک لنگه از پنجره به صورت ثابت و لنگه ی دیگر به صورت سایبانی یا دو حالته ساخته می شود. اگر آشپزخانه ی شما دارای وسیله ی دیگری برای تهویه است یا از هود برای از بین بردن بوی غذا استفاده می کنید می توانید فقط از نوع پنجره ثابت استفاده کنید. البته باید توجه کنید که این نوع پنجره ها به هیچ عنوان باز و بسته نمی شوند.

پنجره آشپزخانه دو حالته

همچنین بخوانید: پنجره شاه نشین چیست؟

سخن پایانی

انتخاب پنجره برای هر قسمت از فضای خانه به دقت و تحقیق نیاز دارد. با توجه به موارد بالا می توانید با توجه به مدل خانه، آشپزخانه و سلیقه ی خانواده یک پنجره مناسب برای آشپزخانه تان انتخاب کنید. اگر به دریافت مشاوره برای انتخاب یک پنجره مناسب نیاز دارید، با ارس پن تماس بگیرید.

نظر بگذارید