زهوار پنجره دوجداره چیست؟

یکی از انواع پنجره‌های موجود پنجره دو جداره است که بسیار پر کاربرد بوده و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پنجره دارای اجزای مختلفی بوده که یکی از آن‌ها زهوار پنجره است. در ادامه این مقاله قصد بررسی سوال زهوار پنجره دوجداره چیست؟ را داریم. تا پایان این مطب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

زاماک پنجره دو جداره چیست

ارس پن، تولید کننده انواع پنجره و درب دوجداره در کرج

زهوار پنجره دو جداره

زهوار پنجره دو جداره از upvc یا آلومینیوم ساخته شده و از اجزای اصلی پنجره دو جداره است. این قطعه وظیفه دارد شیشه پنجره را بر روی فریم یا ساش فیکس و ثابت نگه دارد. باید جوری نصب شود که شیشه را محکم نگه داشته و جلوی لق شدن، تکان خوردن یا فاصله گرفتن آن را بگیرد.‌ این مقطع پروفیلی را می‌توان در رنگ‌های مختلف یافته و متناسب با پروفیل آن را انتخاب کرد تا ظاهر زیبایی به دست آورد.‌ برای نصب آن شیشه را داخل چارچوب پروفیل قرار داده و به وسیله یک چکش پلاستیکی به آن ضربه وارد کرده و روی پروفیل ثابت می‌کنند‌.

زاماک پنجره دو جداره

برای خرید پنجره دوجداره در کرج با ما تماس بگیرید.

آیا زهوار همه‌ی پروفیل‌ها یکسان است؟

هر پنجره با توجه به برنده سازنده‌ای که دارد از زهوار مخصوص به خود استفاده می‌کند. براساس نقشه هر پروفیل ساش، فریم و مولیون طراحی و تولید می‌شود؛ در نتیجه زهوار پنجره ویستابست را نمی‌توان  روی پنجره وین تک نصب کرد. همچنین در برندهای مختلف فاصله ایجاد شده زهوار برای جاگذاری شیشه متفاوت است. مثلا ضخامت شیشه دو جداره ویستابست ۲۲ میلی متر بوده و پنجره وین تک دارای ضخامت ۲۰ میلی متر است‌.

کاربرد زاماک پنجره دو جداره

برای سفارش و خرید انواع توری پلیسه در کرج با ارس پن تماس بگیرید. 02146893471

انواع مختلف زهوار پنجره

زهوار پنجره براساس تعداد لایه شیشه‌ها و ضخامت تقسیم می‌شود که عبارتند از:

زهوار پنجره تک جداره: این زهوار به گونه‌ای ساخته شده است که روی آن شیشه تک جداره که ابعاد آن ۶ میلی متر بوده قابل نصب است. این نوع زهوار از بقیه زهوارها بزرگتر است.

زهوار پنجره دو جداره: این مدل زهوار برای پنجره‌های upvc بسیار استفاده شده و شیشه دو جداره در آن استفاده می‌شود. می‌توان روی این زهوار شیشه‌هایی با ضخامت ۲۰ الی ۲۲ میلی متر نصب کرد.

زهوار پنجره سه جداره: از این نوع زهوار برای پنجره‌های سه جداره که شیشه‌های آن سه لایه است، استفاده می‌شود. روی این نوع زهوار را می‌توان شیشه‌هایی تا ۳۲ میلی متر را نصب کرد.

زاماک پنجره

مزایای زهوار پنجره

زهوار پنجره مزیت‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها نگهداری از شیشه است. با استفاده از آن شیشه محکم در جای خود قرار گرفته و بر اثر ضربات آرام یا تکان خوردن از جای خود خارج نمی‌شود؛ همچنین با شرایط آب و هوایی مختلف سازگار بوده و می‌توان در مناطق مختلف از آن استفاده کرد. این وسیله جلوی ورود گرد و غبار به داخل را گرفته و یک عایق بسیار مناسب است.‌ مخصوصا در مناطقی که گرد و خاک زیاد است، باید پنجره‌ها مجهز به آن باشند. زهوار نوعی عایق صوتی بوده و صدا را کمتر به داخل راه داده یا صداها کمتر از محیط خارج می‌شوند؛ همچنین جلوی وارد شدن آب به داخل را می‌گیرد که این مورد در فصل زمستان بسیار اهمیت دارد.‌

سخن پایانی

زهوار پنجره از اجزای پنجره دوجداره است که شیشه را محکم در جای خود نگه داشته و نمی‌گذارد لقی داشته باشد. این مقطع پروفیلی از جنس آلومینیوم یا upvc بوده و دارای مزیت‌هایی است که به واسطه آن استفاده از آن زیاد شده است. این مقطع در انواع مختلف موجود بوده و هر کدام از برندها برای خود زهوار مخصوص دارند.

نظر بگذارید